Çeşitli Bilgiler


Mikroçip Uygulama

     Pet Mikroçip kayıp hayvanlar ve çalınan hayvanların bulunması için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir. Deri altına yerleştirilen prinç tanesi büyüklüğündeki çip, okuyucu cihaz ile taranarak iletişim bilgilereinize ulaşılır.

 

Neden Mikroçip Taktırmalısınız  

    Uzaklardaki harika kokular, renkli ve keşfedilesi şeylerle dolu dünya çoğu zaman hayvanların güvende oldukları, karınlarının doydukları yuvalarından uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Çalınma vakaları ise her geçen gün artmaktadır. Mikroçip bu gibi durumlarda evcil hayvanlar ve sahipleri için kurtarıcı olarak görülebilir. En azından hayvanınız kaybolduğu takdirde geri döneceği umudunu yitirmemeniz için bir sebeptir.

 

Pet Mikroçip Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1- Mikroçiplerin üzzerinde herhangi bir pil yada güç kağnağı yoktur. Evcil hayvanların ortalama ömürlerinden daha fazla dayanacak kadar tasarlanmıştır.

2- Mikroçip takılırken evcil hayvanınızı bayıltmaya gerek yoktur.

3- Mikroçip özel bir enjektör yardımıyla deri altına enjekte edilmektedir. Bu enjektör normal kanülden biraz daha kalındır. Uygulama, aşılama işlemine benzediği için uygulama yapılan hayvanın canı yine aşılama işlemindeki kadar yanacaktır.

4- Mikroçip uygulaması sadece Veteriner hekimleri tarafından yapılmaktadır.

5-Mikroçip uygulaması hayvan 8 haftalık olduktan sonra herhangi bir tarihte takılabilmektedir. 

 

Mikroçip Özellikler

 

-Pet Mikroçip sancılı değildir.

    Prosedür çok basittir ve ameliyatlardaki gibi anestezi gerektirmez. Aşılamaya benzer bir işlemdir. Veteriner Hekiminiz prinç tanesi büyüklüğündeki çipi enjektör aracılığı ile deri altına yerleştirir.

 

-Pet Mikroçip kalıcıdır.

     Mikroçip bir kez yerleştirildikten sonra yenilemeniz gerekmez. Evcil hayvanınız kaybolduğu takdirde sokak hayvanları bakım evlerinin ve veteriner kliniklerinin tarama yaparak bulabilecekleri kalıcı bir numarası olacaktır. Bu numara sayesinde sistemde iletişim bilgilerinize dolayısıyla size ulaşılacaktır.

 

-Pet Mikroçip evcil hayvanınızın  yuvasına dönebilmesi için büyük şanstır.

    Eğer dostunuz kaybolduysa ve birileri onu bulduysa ; onu bulanların size ulaşması için yapabilecekleri fazla bir şey yoktur. Fakat, üzerinde mikroçip varsa veteriner kliniklerinin yada hayvan bakım evlerinin yapacağı öncelikli işlem mikroçip numarasından size ulaşmaktır. 

 

-Pet Mikroçip ucuzdur.   

     Dostunuz kaybolduğunda yada çalındığında yaşayacağınız üzüntü ve sıkıntının yanısıra, onu bulmak için yapacağınız masrafları düşündüğünüzde küçük bir meblağdır.

 

                                                                                          Petlantis Veteriner Polikliniği, 2009